Luvoco Coffee
One more cup of
coffee for the healt..

Kahve Tuketirken Veya Secerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kahve Tüketirken ve ya Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Kahve Tüketiminde ve Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor.

Dünya'da binlerce kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kahve tüketiminin akciğer kanseri riskini arttırdığı ortaya konuldu. Tabi ki tam somut bir sonuç yok ama riks ciddi anlamda var. Bunun en büyük nedeni insanların kahve tüketimi yaparken kahvenin nasıl işlendiğini, sertifikası var mı, gıda onayları var mı vs. gibi hiç bir konuyu irdelemeden sadece marka bilinirliği yüzünden tüketmesi. Aslında durum çok ciddi. Kahvenin çiğ halinden içilecek kahve haline gelene kadar geçen sürede bir çok önemli faktör var. En önemlisi de kavrulma aşamasındaki durumu. Yani tadı iyi ama işlenmesi kötü veya normların dışında olan bir kahve sizin sağlığınıza ciddi zararlar verebiliyor.

Haberin tam metni;

Bilim insanları açıkladı: Çay ve kahve akciğer kanseri riskini artırıyor


ABD'de yapılan araştırma, yaşam süresini artırdığı, depresyon, kalp krizi ve bazı kanser türlerinin gelişme olasılığını azalttığı bilinen kahve ve çayın, günde en az iki fincan içildiğinde sigara tiryakisi olmayanlarda bile akciğer kanseri riskini artırabileceğini ortaya koydu.

LiveScience'ın haberine göre, ABD'de Vanderbilt Üniversitesi'nde görevli bilim adamı Jingjing Zhu liderliğinde yürütülen araştırma, yaşam süresini artırdığı, depresyon, kalp krizi ve bazı kanser türlerinin gelişme olasılığını azalttığı bilinen kahve ve çayın, günde en az iki fincan içildiğinde sigara tiryakisi olmayanlarda bile akciğer kanseri riskini artırabileceğini ortaya çıkardı.

Araştırma kapsamında ABD ve Asya'da 1,2 milyon kişinin katıldığı 17 farklı araştırmanın verileri incelendi. Katılımcıların ortalama 8,6 yıl boyunca takip edildiği ve 20 bin 500'den fazlasının süreç içinde akciğer kanserine yakalandığı belirtildi.

Uzmanlar, sigara içmeyenler için günde iki ya da daha fazla fincan kahvenin, akciğer kanseri riskini yüzde 41, iki ya da daha fazla bardak çayın da yüzde 37 oranında artırdığı sonucuna vardı.

Yüzde 15 daha yüksek

Risk oranında, kişinin yaşı, ırkı ve içtiği kahvenin türüne göre önemli bir değişiklik gözlenmediği, bilhassa kafeinsiz kahvenin, kafeinli olandan yüzde 15 daha yüksek risk oranıyla ilişkilendirildiği kaydedildi. Zhu, araştırmalarının gözleme dayalı olduğuna, kahve ile akciğer kanseri arasındaki neden sonuç ilişkisini tam olarak bilmediklerine işaret ederek, kavurma aşamasında ortaya çıkan bir durumun riski artırıyor olabileceğini aktardı.

Araştırmanın bulguları, Amerikan Kanser Araştırma Derneği'nin 31 Mart'ta düzenlenen yıllık toplantısında sunuldu.

Levine Kanser Enstitüsü'nden doktor Julie Fisher, bulguları "ilginç ve merak uyandırıcı" sözleriyle nitelendirirken, bu bağlantıya ilişkin daha fazla araştırma yapılması gerektiğini ifade etti.
Haber Kaynağı CNNTürk.com

Ayrıca günümüz koşullarında hastalıkların arttığı, bağışıklık sisteminin gittikçe zayıfladığı göz önüne alınırsa kahve tüketim alışkanlıklarının da önümüzdeki dönemlerde hızla değişeceği kesin görünüyor.

İşte bu durumda artık bir alternatif var. Luvoco Kahve Bayilik alarak bir atılım yapabilir önümüzdeki süreçte sağlıklı kahve satıcısı olabilirsiniz. 

Neden Luvoco Coffee satıcısı olmak gerektiği konusuna biraz değinelim.

Luvoco Gano Excel İnternational'ın franchise markasıdır. Luvoco coffee milyon dolarlik tesislerde her aşaması titizlikle takip edilerek üretilir. Luvoco üstün gourmet coffee 3 farklı çeşidi ile hem damak tadınıza hem sağlığınıza hitap eder. Luvoco kahve yi diğer kahvelerden en bariz şekilde ayırt eden yanı ise içerisinde bulunan suda çözülebilen Gano Excel in dünyanın en iyi formülüne sahip Ganoderma özütünün bulunmasıdır. Ganodermanın en belirgin özelliklerinden bir tanesi yüksek değerli bir antioksidan olmasıdır. Ganoderma içeriğindeki 200 den fazla insan sağlığına faydalı etken maddesi ile dünyanın bir numarasıdır. 

Şu an ülkemizde ilk göze çarpan okul kantinlerindeki ciddi bir uygulama olan yiğecek ve içecek denetimidir. Kamu spotlarından da gördüğümüz üzere sağlıklı gıda ve takibi konusunda sağlık bakanlığı ve diğer bakanlıklar ciddi atılımlar yapmaktadırlar.

Luvoco coffee üreticisi Gano Excel International dünya üzerinde 100 den fazla ülkede ürünlerini tüketici ile buluşturmaktadır. Ayrıca alınması en zor sertifikaları inovasyon ve arge çalışmaları ile başarılı bir şekilde almış olan ender ganoderma ve kahve üretici ve satıcılarındandır.

Önümüzdeki süreçte bir cafe açmak istiyorsanız veya mevcut cafenize bir kiosk düşünüyorsanız ilk sıraya Luvoco 'yu koymak en akıllıca olanıdır.

Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir?

0 yorum :

Yorum Gönderme